hilow
04 خرداد 1402 - 11:18

کاهش دما و نفوذ گرد و غبار در استان ایلام

کارشناس هواشناسی استان ایلام با بیان اینکه گرد و غبار و ناپایداری های محلی به آسمان استان وارد می‌شود گفت: دمای هوا تا سه درجه سانتیگراد کاهش می‌یابد.

ساسان احمدی نژاد کارشناس پیش بینی هواشناسی ایلام صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در ایلام گفت: از امروز پنج شنبه سامانه بارشی همراه با وزش باد نسبتا شدید به ویژه در نواحی مرزی رگبار همراه با رعد و برق نقطه ای و بهاری و همچنین‌ نفوذ گرد و غبار و ناپایداری های محلی به آسمان استان وارد می‌شود.

وی افزود: هرچند این سامانه از نظر پتانسیل بارشی در دسته ضعیف قرار دارد اما رشد ابرهای جوششی و رعد و برق مورد انتظار است. 

کارشناس هواشناسی ایلام ادامه داد: از هم استانی های عزیز تقاضا داریم از صعود به ارتفاعات خودداری کرده و نسبت به محکم کردن سازه های سبک اقدام کند.

وی در خصوص دمای هوا هم گفت: دمای هوا طی امروز و فردا تا سه درجه سانتیگراد کاهش می یابد اما از روز شنبه مجدد افزایش دما خواهیم داشت.

احمدی نژاد در پایان با اشاره به اینکه استفاده از ماسک برای گروه های حساس سنی در نواحی نفوذ گرد و غبار الزامی است، گفت: این سامانه اواخر وقت شنبه ۶ خرداد از آسمان استان خارج می‌شود.

پایان پیام

منبع: فارس
شناسه خبر: 1237501